Villa Kiralamada Fatura ve Vergilendirme
Villa Kiralama hizmeti 3 farklı kurum/şahıs arasında gerçekleşmektedir.
  • Villa sahibi
  • Villanın kiralanmasına aracılık eden acente
  • Kiralayan

Dolayısı ile Villa Kiralama hizmetinin faturalandırılması yine bu kişi/kurumlar arasında gerçekleştirilmektedir. VillaKiralık yürürlükteki yasalar gereği yapılan her rezervasyon için verdiği hizmet bedeli tutarı kadar fatura kesmekle yükümlüdür. Hizmet Bedeli dışındaki tutarların faturalandırılması konusunda Villa sahibi sorumludur. Kiralama işleminde prosedür tam olarak şu şekilde ilerlemektedir.

Kiralayan talep ettiği villanın ödemesini tamamlayarak tatil hizmeti alır. Tatil hizmeti sonunda Villa Kiralama acentesi (VillaKiralik) bu hizmetin sağlanması neticesinde kazandığı hizmet bedeli tutarını kiralayana fatura edecektir. Kalan tutar Villa sahibine ödendiği için talep edilmesi durumunda ev sahibi Kiralayana elde ettiği gelir üzerinden faturalandırabilir.

Vergi mükellefi olan Ticari işletmeler yada Ev sahiplerinin sorumluluğu : villaburada.com sistemi üzerinden Villa, Apart veya Residance işletme belgesi bulunan vergi lehvası sahibi işletmeler veya ticari olan tesisler firmamız tarafından sizin adınıza ödenen ve hesaplarına giren tutarı üzerinden misafirlere fatura kesme zorunlulukları vardır. Bu tarz ev sahiplerimizden giderlerinizde kullanılmak üzere kiralama tutarı için fatura talebinde bulunabilirsiniz. Bu tarz işletme olan ev sahiplerimiz ile çalışmak ve giderlerinizi faturası ile alabilmek için mutlaka firmamıza danışınız. Bu gibi durumlarda, Hizmet bedeli ile ilgili gider faturanızı firmamızdan, ev sahibinin aldığı kiralama ile ilgili tutarın faturasını ise ev sahibinden temin edebilirsiniz.