Patara: Antik Liman Şehri ve Doğal Güzellikler

Kaş'a sadece 43 kilometre, Kalkan'a ise 17 kilometre mesafede, Xanthos Vadisi'nin güneybatı ucunda konumlanan Patara, Fethiye ile Kalkan arasında bulunan Ova Gelemiş Köyü'nde kendine yer buluyor ve 2020 yılında adını duyurmayı başarmış bir cennet köşesi olarak öne çıkıyor. Likya döneminde liman şehri olarak kurulan Patara, incecik kumları ve Caretta Caretta kaplumbağalarının yumurtlama sahası olarak bilinen plajıyla ünlüdür.

Patara, su yolları, amfi tiyatrosu, şehir kapısı, sütunlarla süslenmiş mermer yolları, meclis binası gibi birçok tarihi yapısıyla Anadolu'nun zengin tarihini yansıtan önemli bir bölgedir.

Patara’da Keşfedilecek Yerler

Patara'da geçirdiğiniz tatilin tadını çıkarmak için iki önemli yer keşfetmelisiniz: Dünyanın en uzun plajlarından biri olan, 12 km uzunluğundaki ve 1500 metreye ulaşan genişliğiyle ünlü Patara Plajı ve tarihi zenginlikleriyle büyüleyen Patara Ören Yeri.

Rüzgarın taşıdığı kumlar, zamanla göz alıcı tepelere dönüşmüş. Patara Plajı, sizi sıcak kumları ve eski Türk filmlerinin çekildiği çöl sahnelerini hatırlatacak. Ayrıca, kum tepelerinin ardındaki muazzam gün batımı manzarası, doğal güzellik sevenleri bekleyen bir diğer harika detaydır. At biniciliği sevenler için Patara Plajı, at eşliğinde geçilebilen kumlu yollarıyla ünlüdür. Ayrıca, Patara Antik Kenti'nden başlayarak Athena Tapınağı, antik hamamlar, lahitler ve kalıntıları içeren 15 km'lik bir rota üzerinde atlı safari etkinlikleri de düzenlenmektedir.

Patara'yı ziyaret ettiğinizde, tüm bu güzellikleri tek bir yerden görmek istiyorsanız, tiyatronun sırtını dayadığı Kurşunlu Tepe bu konuda en ideal yerdir.

Patara’da Villa Kiralama

Patara'da konaklama seçenekleri arasında en öne çıkanı villa kiralama opsiyonlarıdır. Şehir stresinden uzaklaşmak isteyenler ve huzurlu bir tatil arzulayan balayı çiftleri için tasarlanan Patara kiralık villaları, konforlu ve keyifli bir tatil deneyimi sunar.

Patara kiralık villa fiyatları, villanın konumu, manzarası, kişi kapasitesi ve diğer özelliklerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Ancak, size ve ailenize en uygun olanını seçerek, Patara'nın tarihi ve doğal güzellikleriyle çevrili muazzam bir konaklama deneyimi yaşayabilirsiniz.